AKUPUNKTURA LECZNICZA.

Zabiegi akupunktury wpływają na przepływ energii w Twoim organizmie poprzez nakłuwanie igłami punktów na powierzchni ciała. Na całej jego powierzchni znajduje się kilka tysięcy punktów akupunkturowych i każdy z nich ma swoją szczególną funkcję.

Często używa się akupunktury jako jedynej formy zabiegu, ale można ją łączyć z terapią bańkami i/lub moksą. Wszelkie zabiegi wykonywane po raz pierwszy wymagają wcześniejszego postawienia diagnozy przeprowadzonej przez lekarza Tradycyjnej Chińskiej Medycyny ( TCM ).
W trakcie diagnozy nawiązujesz również kontakt z lekarzem, co jest ważne dla obu stron, zarówno dla pacjenta jak i prowadzącego leczenie.

Jak przeprowadzany jest zabieg akupunktury?

Poprzez nakłuwanie poszczególnych punktów na kanałach energetycznych można wpływać na stan i przepływ energii w całym ciele, regulować go wzmacniając w ten sposób organizm. Regulowanie przepływu ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej, która jest warunkiem zdrowia.
Najczęściej w ramach zabiegu nakłuwanych jest kilka punktów w różnych częściach ciała, z reguły nie jest to odczuwalne, bądź daje bardzo niewielkie odczucie bólu w momencie nakłucia. Igły akupunkturowe są jednorazowe, bardzo cienkie, nierdzewne i sterylne. Po umieszczeniu igieł na powierzchni ciała jesteś okrywany w celu zapewnienia ciepła i maksymalnego komfortu pozwalającego na odprężenie się w trakcie trwania zabiegu.

Po zabiegu akupunktury

Typowe jest uczucie zmęczenia po zabiegu. Możesz również czuć się spragniony i lekko oszołomiony. Dobrze jest wtedy chwilę odpocząć i napić się wody. W niektórych przypadkach w miejscach nakłuć mogą wystąpić ślady i podskórne wybroczyny, są one zupełnie niegroźne i znikają w ciągu kilku dni.

Chcesz wiedzieć więcej o akupunkturze? Szerzej na ten temat przeczytasz na dole strony.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO na podstawie kontrolowanych badań klinicznych stwierdzono, że akupunktura jest skuteczną metodą w leczeniu następujących chorób, symptomów oraz stanów:

Chroniczne bóle kręgosłupa
Ostre bóle kręgosłupa
Rwa kulszowa
Alergiczny nieżyt nosa ( w tym katar sienny )
Depresja ( łącznie z nerwicą depresyjną oraz depresjami po udarze )
Bóle kolana
Bóle karku
Sztywność karku
Bóle głowy
Zwichnięcia
Łokieć tenisisty
Artrozy reumatoiladne
Udar
Nudności i wymioty
Nadciśnienie tętnicze
Nadciśnienie tętnicze pierwotne
Mdłości poranne
Nieprawidłowe ułożenia płodu
Wywołanie porodu
Bóle twarzy
Ostre bóle nadbrzusza ( w zapaleniu błony śluzowej żołądka, gastrospazm )
Leukopenia
Kolka żółciowa
Dyzenteria
Zespół napięcia przedmiesiączkowego
Zapalenie gruczołu krokowego ( przewlekłe )
Chroniczne bóle pleców
Kolka nerkowa
Bóle pooperacyjne
Działania niepożądane naświetlania i chemioterapii
Otyłość
Bezsenność
Bezpłodność kobieca
Trądzik pospolity
Bóle pochodzenia nowotworowego
Artrozy
Chroniczne bóle na tle choroby wrzodowej żołądka, bądź zaburzeń gastrokinetycznych
Uzależnienie od nikotyny
Alkoholizm i detoksykacja
Bół gardła ( zapalenie migdałków )
Kaszel
Astma oskrzelowa
Fibromialgia i zapalenie powięzi
Nerwice
Nerwica serca
Kamica żółciowa
Objawy stresu
Ból ucha
Ból oka ( w wyniku iniekcji podspojówkowej )
Tik drgawkowy
Zapalenie cewki moczowej u kobiet
Zespół policystycznych jajników
Wirusowe zapalenie wątroby typu B
Półpasiec
Niedoczynność jajników ( łącznie z zaburzeniami hormonalnymi )
Zaburzenia laktacji
Niemoc płciowa u mężczyzn

WARTO WIEDZIEĆ:

AKUPUNKTURA JEST DZIEDZINĄ WIEDZY, KTÓRA POWSTAŁA I ROZWIJAŁA SIĘ JUŻ W STAROŻYTNYCH CHINACH.

Akupunktura jest jedną z metod leczenia należącą do Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Nazwa przyjęła się na terenie Europy w XVII wieku kiedy za pośrednictwem jezuitów misjonarzy metoda dotarła z Chin na nasz kontynent. Słowo pochodzi od łacińskiego acus igła, oraz pungere nakłuwać. Pierwotna chińska nazwa brzmi Chen Chin i oznacza ”nakłucie i przyżeganie”, zatem dosłowne tłumaczenie z języka chińskiego brzmi ”terapia aku-moksa”.

Chińska medycyna, wraz z akupunkturą postrzega organizm w szerszej perspektywie niż medycyna konwencjonalna, w swoim podejściu biorąc pod uwagę w równym stopniu czynniki fizyczne, emocjonalne i psychologiczne. Chińska medycyna rozpatruje również Twoje zewnętrzne uwarunkowania, takie jak styl życia i środowisko. Wszystkie te informacje składają się na zrozumienie wzorców, którą leżą u podstaw Twojego stanu chorobowego. Twoje leczenie będzie indywidualnie dostosowane tak aby udało się odwrócić te wzorce i przywrócić stan dobrego zdrowia. Może się to odbyć szybko, ale może również okazać się dłuższym procesem, za to efekty będą trwałe, ponieważ leczenie skierowane jest na usunięcie przyczyny leżącej u podstaw choroby.

 

Tickets are no longer available.