+48 505 131 347 marcus@yangtorp.nu

Kurs Qigong De Rui część 2

Mistrz Marcus jest Mistrzem Qigong, lekarzem oraz naukowcem z ponad 40-letnim doświadczeniem w leczeniu zgodnym z medycyną holistyczną.

Tytuł mistrzowski nadali mu mistrzowie chińscy w wyrazie najwyższego uznania dla jego praktyki terapeutycznej (Marcus Bongart jest również mnichem legendarnego klasztoru Shaolin, gdzie otrzymał imię Shi De Rui). Każdy mistrz, po otrzymaniu tytułu, ma obowiązek zaprezentować własny, oryginalny styl leczenia.

Tak powstał Qigong De Rui czyli “miękki”, medyczny Qigong, stosowany w celach terapeutycznych.
Qigong De Rui to nie tylko skuteczna metoda leczenia, ale również metoda profilaktyki zdrowotnej i sposób na opóźnienie procesów starzenia, bez względu na wiek ćwiczącego.

O Qigong De Rui

Kurs składa się z trzech części, z których pierwsza to absolutne podstawy dla początkujących.

Kurs podstawowy pozwala na terapię w warunkach domowych i jest przeznaczony do użytku osobistego. Do pracy w celach zawodowych wymagane jest wykształcenie na dwóch kolejnych etapach. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują certyfikat oraz kompendium wiedzy.

Kolejne części są rozwinięciem i pogłębieniem poziomu podstawowego i nie są obowiązkowe, lecz zalecane dla wszystkich, którzy pragną kontynuować naukę i pogłębiać wiedzę oraz praktykę.

Z drugiej części dowiesz się jak stosować akupresurę, a trzecia traktuje o kluczowych organach życiowych (między innymi – narządy rodne, nerki, kości i mięśnie, hormony).

Opis kursu Qigong De Rui, część 2, kurs dwudniowy

Poprzez połączenie ćwiczeń oddechowych Qigong z medytacją oraz akupresurą, część ta ukierunkowana jest na wzmocnieniu energii i regulację jej przepływu w organizmie.

Akupresura wykorzystuje te same punkty na meridianach, które używane są w akupunkturze, jednak są one stymulowane poprzez ucisk zamiast igieł, co sprawia, że akupresura jest prostą metoda leczenia samego siebie.

W połączeniu z ćwiczeniami z Części 1 Qigong De Rui, kurs ten daje nam pogłębioną wiedzę, warsztat i możliwości do skutecznego samoleczenia.

Po zakończeniu tego kursu, można ćwiczyć samodzielnie lub brać udział w regularnych treningach grupowych.

Program kursu

 

  • Dzień 1. Nauka punktów uciskowych i ich znaczenie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej oraz praktyczne zastosowanie w leczeniu.
  • Dzień 2. Zestaw ćwiczeń Qigong wykonywanych w pozycji siedzącej.

Dodatkowe informacje

Wymagany podczas kursu jest biały strój. Mogą to być luźne spodnie, dresy, koszulka czy biała sukienka lub kimono. Najważniejsze, aby osobie ćwiczącej było wygodnie w tym stroju poruszać się i ćwiczyć.

Obuwie powinno być również wygodne, przewiewne, najlepiej z gumową podeszwą. Można również ćwiczyć na boso.

Czas trwania kursu to 2 dni x 5 godzin, zazwyczaj jest przeprowadzany w soboty i w niedziele (Warszawa). 

Cena za dwudniowy kurs: 720 PLN

Osoby, które chcą kontynuować praktykę i naukę po części 2 zapraszamy do uczestnictwa w → trzeciej części, poświęconej systemowi organów witalnych

Yangtorp Sanktuarium

centrum medycyny chińskiej

Klasztor Shaolin

centrum kultury chińskiej

Adres Szwecja:

Yangtorp Sanctuary | Swedgrain AB
SE556562514101
Jönstorp 8133
24296 Hörby

Kontakt:

info@yangtorp.com (język angielski, szwedzki)
+46 730 – 50 37 26

yangtorp.com

Adres Polska:

Yangtorp w Polsce | Hotel Holiday Park | Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigong De Rui | Swedgrain AB
ul. Heroldów 1 B,

01-991 Warszawa, Polska

Kontakt:

info@marcusqigong.pl (język polski)
+48 505 131 347

yangtorp.pl

Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigonu De Rui

marcusqigong.pl