+48 505 131 347 marcus@yangtorp.nu

Kurs Wuji Qigong Mistrza Duana Zhi-Lianga | Kurs zapoznawczy z filozofią Qigongu Wuji Mistrza Duana Zhi-LiangaTajemnych Słów (STS)

Mistrz Marcus jest Mistrzem Qigong, lekarzem oraz naukowcem z ponad 40-letnim doświadczeniem w leczeniu zgodnym z medycyną holistyczną.

Tytuł mistrzowski nadali mu mistrzowie chińscy w wyrazie najwyższego uznania dla jego praktyki terapeutycznej (Marcus Bongart jest również mnichem legendarnego klasztoru Shaolin, gdzie otrzymał imię Shi De Rui).

O kursie Wuji i filozofii Mistrza Duana Zhi-Lianga

Chińskie słowo Wuji odnosi się do niezamanifestowanego aspektu Tao: Tao-in-stillness, innymi słowy. Wuji to niezróżnicowana bezczasowość, która w Taijitu Shuo (tradycyjnym diagramie taoistycznym) jest reprezentowana przez puste kółko. W kosmologii taoistycznej Wuji odnosi się do stanu braku rozróżnienia przed rozróżnieniem na Yin i Yang, które rodzą dziesięciotysięczne zjawiska – wszystkie zjawiska świata manifestu, z ich różnymi cechami i zachowaniami.

Sercem taoistycznej kosmologii jest zatem cykl zjawisk pomiędzy Tao-in-stillness i Tao-in-motion: pomiędzy niezamanifestowanym Wuji a manifestem Taiji, z jego tańcem yin i yang. Spolaryzowane zjawiska rozwijają się z Wuji, a następnie wracają do niego poprzez mechanizm Taiji.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że przejawione i niezamanifestowane aspekty Tao są cenione jednakowo – żadnemu z nich nie przyznaje się statusu uprzywilejowanego. Powrót fenomenu do Wuji, do niezamanifestowanego, może być rozumiany jako coś, co przypomina spokojny sen. To wspaniałe i odżywcze, ale powiedzenie, że sen jest “ostatecznym celem” lub “ostatecznym celem” twojego życia na jawie, nie byłoby w porządku.

Dla praktykującego taoisty nie chodzi o to, by odrzucić zjawiska świata, lecz raczej je zrozumieć głęboko, widzieć je wyraźnie i przyjmować z najwyższą intymnością. Korzyścią praktyki taoistycznej jest to, że ułatwia ona mniej lub bardziej ciągły kontakt z wrodzoną siłą Wuji, we wszystkich fazach jego cyklu, zarówno w obecności, jak i przy braku zjawisk czyli pustce.

Dodatkowe informacje

Wymagany podczas kursu jest biały strój. Mogą to być luźne spodnie, dresy, koszulka czy biała sukienka lub kimono. Najważniejsze, aby osobie ćwiczącej było wygodnie w tym stroju poruszać się i ćwiczyć.

Obuwie powinno być również wygodne, przewiewne, najlepiej z gumową podeszwą. Można również ćwiczyć na boso.

Yangtorp Sanktuarium

centrum medycyny chińskiej

Klasztor Shaolin

centrum kultury chińskiej

Adres Szwecja:

Yangtorp Sanctuary | Swedgrain AB
SE556562514101
Jönstorp 8133
24296 Hörby

Kontakt:

info@yangtorp.com (język angielski, szwedzki)
+46 730 – 50 37 26

yangtorp.com

Adres Polska:

Yangtorp w Polsce | Hotel Holiday Park | Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigong De Rui | Swedgrain AB
ul. Heroldów 1 B,

01-991 Warszawa, Polska

Kontakt:

info@marcusqigong.pl (język polski)
+48 505 131 347

yangtorp.pl

Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigonu De Rui

marcusqigong.pl