+48 505 131 347 marcus@yangtorp.nu

Mistrz Marcus Bongart

Szerzyć zrozumienie dla dawnej chińskiej filozofii i w ten sposób krzewić ideę przyjmowania indywidualnej odpowiedzialności za sferę własnych mentalnych, emocjonalnych czy fizycznych poczynań

Marcus Bongart, założyciel Yangtorp

Mistrz Qigong Marcus Bongart

Shi De Rui – mnich klasztoru Shaolin, autor systemu De Rui; Lekarz Medycyny Chińskiej;
Strażnik Systemu Sześciu Tajemnych Słów, członek Rodziny Wu Lee. Założyciel sanktuarium i kliniki holistycznej Yangtorp. Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Zdrowotnego Qigong-u De Rui. Wiceprzewodniczący World Academical Society Medical Qigong (WASMQ). Przewodniczący Swedish Medical Qigong Societ (SMQS)

SŁOWO OD MISTRZA

Napotykam często na zdolność u ludzi – lub niemożność – aby chcieć, móc i odważyć się postrzegać życie, które wiodą takim jakim jest, akceptować je, bądź żeby szukać siły aby to życie zmienić. Kiedy widzimy siebie i swoje życie jasno i wyraźnie stajemy się świadomi własnej relacji względem wszystkiego wokół: przyjaciół, rodziny, codzienności i pracy zawodowej.

Na przestrzeni lat kiedy poświęcałem swoje życie dzieleniu się z ludźmi wschodnią filozofią, wiedzą i doświadczeniami medycznymi i duchowymi dokonała się w społeczeństwie szybka zmiana warunków życia. W miarę jak rosły wymagania względem osiągnięć i konsumpcji dążenie do wewnętrznego i osobistego rozwoju stawało się dla wielu coraz trudniejsze. Spotykam czasem ludzi, który stracili zarówno swoje fizyczne jak i duchowe zdrowie, którzy żyją powierzchownym, materialnym życiem pozbawionym głębszego i istotnego znaczenia. Często zrezygnowani i pogodzeni z losem pozbawieni są wglądów w uniwersalną perspektywę, która istnieje w nas wszystkich, jeśli tylko poświęcimy czas na to aby ją widzieć i rozumieć. W zamian pojawiły się proste rozwiązania, czytamy wygodną dla nas odpowiedź w popularnonaukowej książce, udajemy się na kurs „dobrego samopoczucia”, mieszamy różnorodną wiedzę zamiast zagłębić się w to, co w nas autentyczne i istotne.

Jednym z najważniejszych moich życiowych zadań jest stworzenie warunków dla ludzi tak żeby mogli uczestniczyć w tej kosmicznej perspektywie i energii, z której wszyscy się składamy. Aby mieli dostęp do wiedzy, która umożliwia rozwój zarówno fizyczny jak i wewnętrzny, duchowy.

Często otrzymuję pytanie o to czy trzeba być religijnym żeby osiągnąć zrozumienie, moja odpowiedź jest zawsze taka sama: wystarczy być człowiekiem o wielkim, otwartym umyśle i mieć chęć wzięcia odpowiedzialności za siebie i wszystkich innych. Osobiście jestem buddystą i dzielę się buddyjską myślą, doświadczeniem oraz filozofią z innymi. W 2002 roku przyjąłem śluby klasztorne od Wielkiego Mistrza Su Xi w klasztorze Shaolin w Chinach i otrzymałem imię Shi De Rui.

Marcus Bongart

Yangtorp Sanktuarium

centrum medycyny chińskiej

Klasztor Shaolin

centrum kultury chińskiej

Adres Szwecja:

Yangtorp Sanctuary | Swedgrain AB
SE556562514101
Jönstorp 8133
24296 Hörby

Kontakt:

info@yangtorp.com (język angielski, szwedzki)
+46 730 – 50 37 26

yangtorp.com

Adres Polska:

Yangtorp w Polsce | Hotel Holiday Park | Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigong De Rui | Swedgrain AB
ul. Heroldów 1 B,

01-991 Warszawa, Polska

Kontakt:

info@marcusqigong.pl (język polski)
+48 505 131 347

yangtorp.pl

Numer konta dla Yangtorp Polska:

Bank Millenium: 
92116022020000000104293839

Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigonu De Rui

marcusqigong.pl