+48 505 131 347 marcus@yangtorp.nu

Zapoznaj się z myślą Mistrza Marcusa Bongarta dotyczącą zachowania zdrowia w czasach koronawirusa. Zaangażuj się w naszą wspólną przyszłość. Medytuj!

Drodzy przyjaciele!

Mistrz prowadzi działalność w Klinice Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Yangtorp w Szwecji – tam możemy wciąż  korzystać ze wspólnych ćwiczeń, warsztatów i zabiegów akupunktury.

Rezerwacje na stronie www.Yangtorp.com

 

Czekamy na otwarcie granic i ponowne możliwości swobodnego poruszania się. W międzyczasie kontynuujemy nasze medytacje i ćwiczenia Qigong.  

Kto jeszcze z Was do nas nie dołączył – serdecznie zapraszam.

 

Medytacje, wspólne z Wami zacząłem uprawiać tuż przed rozprzestrzeniającą się na świecie pandemią  koronawirusa.  Do tego inspirowała mnie negatywna atmosfera ogólnego zagrożenia zarażeniem tak groźnym wirusem.

Wywołany niepokój, strach, beznadziejność sytuacji tworzona przez nieprzygotowane do takiej rzeczywistości służby zdrowia, brak środków ochronnych, niekonsekwentne wypowiedzi i działania ekspertów zdrowia dają coraz więcej do myślenia.

Kryjąca się za kulisami multimiliardowych inwestorów,  pogoń za rozwiązaniem problemu poprzez wytworzenie szczepionki pozornie wygląda na wspaniałe rozwiązanie. Zastanawiam się tylko, na ile jest to podyktowane ideą pomocy, a na ile po prostu stworzeniem nowych możliwości powiększenia już i tak istniejących, multi majątków.

Zachowanie władz i sił rządzących w naszych  środowiskach i ich troska o bezpieczeństwo naszego zdrowia –  związana zarówno z ryzykiem zarażenia się jak również zarażania innych – okazała się bardzo drastyczna, ograniczająca naszą wolność i normalne funkcjonowanie całego społeczeństwa.

Nie neguję istnienia zagrożenia zdrowia koronawirusem.

Śledząc jednak aktualną sytuację na całym świecie zaczynam się poważnie zastanawiać kto i po co kreuje, podsyca medialnie ten ogień i chce tę sytuację wykorzystać dla własnych zysków i interesów zarówno finansowych jak i politycznych?

Odpowiedź na to pytanie musimy znaleźć sami.   

Nie jest zupełnie przypadkowym ten dzisiejszy czas.

Dotychczasowy  sposób naszego życia, systemy ekonomii, finansów i nadmierna konsumpcja, egoizm postępowania już od dawna dawały nam znać o grożących niebezpieczeństwach przyszłości .

Dlatego uważam,  że obecny czas należy poświecić  na zebranie i podsumowanie  własnych doświadczeń , głębokich przemyśleń  i zdanie sobie sprawy z wagi własnego zdrowia, własnej wartości  i odpowiedzialności za możliwość zaistnienia  w zdrowym społeczeństwie.

Poprzedni okres bycia dawał czas i możliwość, niestety tylko niewielkiej części społeczeństwa, na świadome myślenie,  analizę i podejmowanie własnych decyzji . Zajęty i zestresowany człowiek nie miał czasu na myślenie  – praca, dom i walka o przetrwanie,  utrzymanie swojego dotychczasowego standardu bycia – zabierały cały czas naszego życia zniewalając nas w chorym systemie, stopniowo zabierając nam podstawowe prawa.

Obecna sytuacja jest przykładem jak łatwo jest zabrać ludziom możliwość własnego decydowania o sobie . To niby troska o nasze zdrowie, ale doprowadza ona również do ograniczenia naszych ruchów i swobody  w podejmowaniu własnych decyzji.

Czy dzisiaj może być inaczej? 

To pytanie każdy powinien zadać sobie.

Na pewno tak. Ale decyzje należą od naszego świadomego zaangażowania się w naszą wspólną przyszłość.

Zależy to wszystko od nas i na pewno może być inaczej.

Dlatego ponownie podkreślam,  że jest to czas na przeanalizowanie przyszłości  i naszego udziału w procesach  budujących  nowy sposób na życie.

Czas na zrozumienie sensu bycia i podjęcia decyzji w jaki sposób powinniśmy postępować, ażeby nie dopuszczać do zniszczenia ziemskiego środowiska, a przede wszystkim  naszych podstawowych wartości.

Jest to czas, żeby poznać własną wartość i zadbać o istnienie ogólnego dobra, nauczyć się mówić NIE, nawet jak to nie zawsze jest bardzo wygodne.

Zadbajcie o siebie i popierajcie tylko dobre procesy twórcze. Takie, które dbają nie tylko o dobro dnia dzisiejszego.

Siła w każdym z nas z osobna,  ale razem tworzymy potęgę, która wspólnie może oprzeć się destrukcji dotychczas nas otaczającej .

Dlatego łączmy się medytacją. 

medytujący przy pomniku Buddy medytujący mnich
medytujące osoby w pomieszczeniu, siedzą tyłem do zdjęcia, ubrane w białe szaty
kolorowy, oświetlony pokój do medytacji, osoby ubrane w białe szaty siedzą w kręgu

Co to jest medytacja uzdrawiania na odległość?

Medytacja uzdrawiania na odległość jest metodą, która może wpłynąć na stan drugiej osoby, jej zdrowie – fizyczne, psychiczne i duchowe.

Efekt ten można uzyskać poprzez oddziaływanie energetyczne przez jedną osobę na drugą bez bezpośredniego z nią kontaktu fizycznego.

Emisja energii następuje poprzez zdolności uzdrowiciela, który koncentrując  proces myślenia uaktywnia pole specyficznych fal energii uzdrawiającej  przenoszącej się w przestrzeni.

Zjawisko to nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o odległość.

Sekretem tego procesu jest umiejętność nawiązania mentalnego kontaktu między prowadzącym a jedną  lub z większą liczbą osób.

Celem brania udziału w takiej medytacji jest osiągniecie lepszego samopoczucia i lepszego zdrowia.

O czym należy pamiętać?

Emocjonalne  nastawienie  osoby korzystającej  z medytacji uzdrawiania odgrywa olbrzymią  rolę i decyduje w dużym stopniu o osiągnięciu pożądanych rezultatów. Pozytywne uczucie miłości,  pełne wewnętrznego spokoju, relaks fizyczny i psychiczny dają większe możliwości do lepszego odbioru przesyłanej energii.

O czym dobrze wiedzieć?

Medytacja jako taka wpływa samoistnie na aktywność mózgu i zmienia tradycyjny sposób naszego  myślenia, do którego przywykliśmy. Aktywuje ona obszar mózgu, który w normalnych warunkach jest nieaktywny. Te uaktywnione obszary mózgu  prowadzą do tego, że praktykujący jest w stanie osiągnąć  wyższy poziom energii i pogłębić swój stan  świadomości.

Praca mózgu wytwarza myśli, które z kolei ujawniają się w przestrzeni w postaci potencjałów fal energetycznych.  Myśli poddane ekstremalnie skrajnie silnym procesom koncentracji  mogą nawet się urzeczywistnić materializując nasze wewnętrzne pragnienia.

Ten rodzaj medytacji może uwolnić ciało od negatywnych emocji, stresów zgromadzonych w naszej podświadomości, pod warunkiem, że praktykujący podczas tego procesu podejmie pozytywne i pełne miłości nastawienie.  Zauważono również, że po medytacji jest łatwiej  podejmować własne decyzje i łatwiej ustalić priorytety w podstawowych aspektach życia.

Jak długo należy medytować?

Praktyka tego typu  medytacji powinna być  stosowana regularnie przez dłuższy okres czasu, ale nie musi być dłuższa i 30-45 minut na raz.

Długa tradycja praktyki

Proces przekazywania energii na odległość praktykowany jest przez niektórych Mistrzów Qigongu i znany jest już od dawna w Chinach pod nazwa ”Fa Gong”, tworzy on część  leczniczej terapii Qigong.

Waga nawiązania wspólnego kontaktu

Jak wspomniałem poprzednio dużą rolę w procesie medytacji na odległość odgrywa współpraca między przekazującym energię a osobami ją odbierającymi.

Wiedza terapeuty o osobach biorących udział w tym procesie medytacyjnym zwiększa pożądane efekty. Ślady energetyczne identyfikujące uczestników takie jak imiona i  nazwiska, a w najlepszym przypadku zdjęcie osoby biorącej udział w medytacji  są identyfikatorami  służącymi  terapeucie jako drogowskazy umożliwiające dotarcie do odbiorcy.

Jak uczestniczyć w medytacji uzdrawiania na odległość?

Przed samą medytacją należy: wybrać zaciszne spokojne miejsce, stworzyć  uczucie spokoju, zapalając świece lub kadzidełko, ewentualnie odtwarzając kojącą muzykę medytacyjną.

Instrukcja przystąpienia do medytacji

Najlepszą pozycją do praktykowania medytacji  jest pozycja siedząca ze skrzyżowanymi nogami, ale nawet siedzenie na krześle lub leżenie na plecach jest przydatne, w przypadku jeśli osoba ta jest w bardzo złym stanie fizycznym.

 • W pozycji siedzącej połóż otwarte skierowane do góry dłonie na udach.

Leżąc połóż otwarte skierowane do góry dłonie wzdłuż ciała.

 • Postaraj się zrelaksować – zacznij od szyi następnie ramion, a następnie kolejnych części ciała.

Intencja

Podkreślenie celu Twojej medytacji ma duże znaczenie. Dlatego proponuję, ażeby przez moment przed medytacją określić intencję.

Określ cel – co chcesz uzyskać?

Relacje międzyludzką określ na zasadzie, np.:

 1. Nie pozwalam fałszywym przyjaciołom i wrogom ażeby ich energia do mnie docierała.
 2. Oczyszczam i nie zezwalam sobie na kreowanie moich negatywne myśli.
 3. Jednocześnie postaraj się wypełnić swoje nastawienie błogim uczuciem kosmicznej miłości.
 4. Zezwalam tylko ażeby czysta, szlachetna energia uzdrawiająca przenikała i wypełniała moje ciało.
 5. ………..

Instrukcja techniki wykonania medytacji    

Wdychaj powietrze głęboko przez nos. Wyobraź sobie, że wdychasz wysłaną do Ciebie uzdrawiającą energię.  Myślą umieszczaj tę energię w najsłabszym punkcie ciała – narażonym na problemy / chorobę .

Oddychaj powoli i głęboko – Wyobraź sobie i spróbuj  poczuć pozytywne uczucie, które rozprzestrzenia się w całym ciele.

Następnie wydychaj powietrze ustami.  Równocześnie wyobraź sobie zużytą energię, która powoduje dyskomfort Twojego samopoczucia, czy też stan chorobowy. Dla przykładu może to być stres, zamartwienie się, strach lub inne niepotrzebne uczucia, które Cię nękają, ból  lub tak jak poprzednio wspomniałem po prostu choroba.

Moja nadzieja w tym, że:

 „Im więcej ludzi medytujących na świecie, tym większa globalnie świadomość  ludzkiego pozytywnego postępowania i zdrowsze społeczeństwo.”

Przypomnienie

Jak wspomniałem wcześniej, jest bardzo ważne, aby mieć kontakt i być zidentyfikowanym przez osobę wiodącą medytacje.

Udział w medytacji

Dlatego, jeśli chcesz wziąć czynny udział i uzyskać maksymalny efekt  tych chwil:

 1. zarejestruj swoje członkostwo w mojej grupie medytacyjnej na Facebooku:

https://www.facebook.com/groups/901152880344929/

 1. znajdź odpowiadające Ci terminy medytacji w wydarzeniach
 2. wybierz rodzaj medytacji, który najbardziej Ci odpowiada
 3. potwierdź swoją obecność w określonym dniu rejestrując się – naciśnij guzik

biorę udział

Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałych osiągnięć zdrowotnych oraz rozwoju osobistego.

Do zobaczenia!

Mistrz Marcus

Yangtorp Sanktuarium

centrum medycyny chińskiej

Klasztor Shaolin

centrum kultury chińskiej

Adres Szwecja:

Yangtorp Sanctuary | Swedgrain AB
SE556562514101
Jönstorp 8133
24296 Hörby

Kontakt:

info@yangtorp.com (język angielski, szwedzki)
+46 730 – 50 37 26

yangtorp.com

Adres Polska:

Yangtorp w Polsce | Hotel Holiday Park | Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigong De Rui | Swedgrain AB
ul. Heroldów 1 B,

01-991 Warszawa, Polska

Kontakt:

info@marcusqigong.pl (język polski)
+48 505 131 347

yangtorp.pl

Numer konta dla Yangtorp Polska:

Bank Millenium: 
92116022020000000104293839

Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigonu De Rui

marcusqigong.pl

Mistrz Marcus Bongart, założyciel Sanktuarium medytacyjnego, buddyjskiego, qigong w miejscowości Yangtorp w Szwecji działa także w Polsce. Najczęściej odwiedzanym miastem jest Warszawa.

Mistrz w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Zdrowotnego Qigongu De Rui wraz z pomocą Stowarzyszenia, organizuje spotkania, kursy, ćwiczenia, treningi.

Zapoznaj się z aktualnymi informacjami związanymi z przyjazdami Mistrza do Polski.

 

20.03.2020 (data wpisu)

Nowy termin warsztatów Qigong w Poledno – 19-25.10.2020 Chcesz wiedzieć więcej? Dzwoń lub napisz: warsztaty@marcusqigong.pl | telefon: Paulina +48 600 077 466

30.01.2020 (data wpisu)

Pobierz TUTAJ informację o przyjazdach Mistrza Marcusa do Polski: kalendarz do listopada 2020!

30.01.2020 (data wpisu)

Najbliższy przyjazd Mistrza Marcusa do Warszawy: 13.02 – 18.02.2020

Sprawdź w → kalendarzu program przyjazdu oraz możliwości rezerwacji spotkań!

Yangtorp Sanktuarium

centrum medycyny chińskiej

Klasztor Shaolin

centrum kultury chińskiej

Adres Szwecja:

Yangtorp Sanctuary | Swedgrain AB
SE556562514101
Jönstorp 8133
24296 Hörby

Kontakt:

info@yangtorp.com (język angielski, szwedzki)
+46 730 – 50 37 26

yangtorp.com

Adres Polska:

Yangtorp w Polsce | Hotel Holiday Park | Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigong De Rui | Swedgrain AB
ul. Heroldów 1 B,

01-991 Warszawa, Polska

Kontakt:

info@marcusqigong.pl (język polski)
+48 505 131 347

yangtorp.pl

Numer konta dla Yangtorp Polska:

Bank Millenium: 
92116022020000000104293839

Polskie Stowarzyszenie Zdrowotnego Qigonu De Rui

marcusqigong.pl